Портал графіки та дизайну
Додати в закладки
Портал графіки та дизайну » Каталог статей » Уроки Gimp » Ефекти » Створення фону для шпалер на робочий стіл

Створення фону для шпалер на робочий стіл

Створення шпалер для робочого столу комп'ютера з застосуванням фільтра. Урок буде корисний новачкам, так як опис досить докладний.
Створюємо нове квадратне зображення. Для того щоб створити нове зображення, в випадаючому меню «Файл» виберіть пункт «Створити ...». З'явиться вікно «Створити нове зображення». В даному вікні задаємо розмір зображення в пікселях. Ширина 400, висота 400 пікселів.


Натискаємо ОК. У діалогової панелі шарів з'явиться один шар, який називається Тло. Заллємо фон чорним кольором. Можна вибрати колір, використовуючи квадратики вибору кольорыв на панелі інструментів. Ближчий до нас квадратик - колір переднього плану. Задній квадратик - це колір фону. За допомогою двобічної стрілки їх можна міняти місцями. Колір переднього плану повинен бути чорним. Затискаємо ліву кнопку миші на чорному квадратику і перетягуємо його на зображення.


Створимо новий прозорий шар через меню «Шар» або натиснувши на значок в панелі шарів. На панелі шарів натисніть кнопку «Створити новий шар і додати його в зображення». Для того, щоб дізнатися назву того чи іншого інструменту, наведіть на нього курсор: з'явиться невелика підказка і короткий опис його дії.


Натискаємо ОК. На панелі шарів з'явиться новий прозорий шар.


Для зручності в подальшій роботі створимо напрямні. Йдемо в меню, що випадає «Образ» → «Напрямні» → «Напрямна за відсотком.».


Відкривається вікно. У «Орієнтації» вибираємо «Горизонталь». Задаємо 50% і натискаємо ОК.


Таким же чином створюємо вертикальну направляючу, вибравши в «Орієнтації» пункт «Вертикаль».


Вибираємо пензлик у вигляді сніжинки. (Як і куди встановлювати нові додатки дивимося тут). Колір переднього плану білий. Розмір 250 пікселів. Автор вибрав фрактальний пензлик, що нагадує сніжинку.


Цим пензлем малюємо на прозорому шарі в центрі, поєднавши центр сніжинки з перетином напрямних.


Видаляємо шар з чорним фоном, натиснувши на значок «Кошик». Залишається один шар зі сніжинкою. До шару з сніжинкою застосуємо фільтр. Для цього йдемо в меню «Фільтри» → «Мапа» → «Без швів».


Отримуємо таке зображення.


Створюємо нове зображення, відповідне розширенню екрану вашого монітора, наприклад 1280 x 1024 пікселів. Це буде Фон. Змінюємо колір переднього плану на бажаний колір.

Вибираємо, наприклад, такий.


Цим кольором заливаємо наше зображення.

Створимо ще прозорий шар.


Тепер відкриємо зображення зі сніжинкою. Йдемо в меню «Зміни» → «Копіювати». Зображення скопіювати в буфер обміну.


Переходимо на зображення з рожевим фоном. На панелі інструментів вибираємо інструмент «Заповнення» → «Текстурою» → «Буфер обміну» → «Все виділення». Буфер обміну в діалозі текстур стоїть на найпершому місці, і в ньому скопійована текстура сніжинки.


Клацаємо лівою кнопкою миші по зображенню. Зображення заливається.


Якщо сніжинки виглядають блідо, можна створити копію шару і об'єднати з її з попереднім шаром (правою кнопкою миші на шарі з копією і «Об'єднати з попереднім»).


Фон можна залити будь-яким кольором або текстурою, вибравши з наявних текстур.
Наприклад, такою:


Чи градієнтом. Наприклад, таким:


Зберегти зображення. Йдемо в меню «Файл» → «Експортувати». Відкривається вікно.


Вибираємо папку, в яку будемо зберігати. В поле «Ім'я» називаємо наше зображення. Натискаємо на хрестик біля пункту «Виберіть тип файлу (Перегляд JPEG)». У списку вибираємо «Перегляд JPEG» і натискаємо «Експортувати».


Відкривається ще одне вікно.


Натискаємо «Експорт».
От і все. Результат:

Створення фону для шпалер на робочий стіл
Редактор:
Gimp
Категорія:
Автор:
Переклад:
svit4u


Ім`я *:
Email *:
Код *:
На сайті не розміщено жодного файлу, інформація призначена виключно для ознайомлення.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за повідомлення та дії користувачів.
Портал графіки та дизайну © 2014 - 2018 ::