Портал графіки та дизайну

Кельтські вузли в Inkscape

Ліцензія Creative Commons
Матеріал ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Некомерційна 4.0 Міжнародна.

Виконати цей урок допоможуть логічне мислення та уважність. Можливо, вперше алгоритм малювання кельтських вузлів здасться вам невеликий головоломкою, але якщо ви розберетеся, то зможете малювати різні кельтські вузли у векторі без утруднень. Урок заснований на застосуванні логічних операцій з контурами.

1. Йдемо в Додатки => Відтворити => Трикутник і малюємо рівносторонній трикутник з довжиною сторони 100 пікселів.
2. Викликаємо вікно трансформації об'єктів (Ctrl + Shift + М), у вкладці Обертання задаємо кут повороту в 180 градусів і застосовуємо до трикутника. Малюємо коло 200 * 200 пікселів, дублюємо його два рази. Включаємо прилипання, а також опцію "прилипання від і до центр ів об'єктів". Розташовуємо кола так, щоб їх центри збігалися з вершинами трикутника.


3. Видаляємо трикутник - він нам більше не потрібен. Виділяємо всі три кола, задаємо їм обведення товщиною в 20 пікселів. Оконтурюємо обведення кіл (Ctrl + Alt + C). Для зручності виконання подальших кроків я пофарбував кожне коло в свій колір.


4. Тепер починається найцікавіше - головне, не заплутатися. Щоб створити ефект переплетення, нам потрібно розбити кожне коло на 8 частин. Використовуємо при цьому операцію Розподіл контуру. Отже, приступимо.

Спочатку "препаруємо" чорне коло. Дублюємо червоне коло. Виділяємо чорне коло і дублікат червоного кола і виконуємо Контур => Ділення (Ctrl + /). Чорне коло розділилося на чотири фігури.


5. Тепер дублюємо синє коло, виділяємо разом з цим дублікатом чорне коло, яке перетинається з синім колом, і знову "ділимо". Чорне коло перетинає синє в двох місцях - повторюємо дублювання синього і ділення для другої чорної дуги. Чорне коло готовий - воно розбите на 8 частин.


6. Аналогічним чином потрібно піддати поділу два кола, що залишилися. Дублюємо частину сусіднього кола, яка перетинає бажане коло, виділяємо дублікат і коло і "ділимо". Ось що повинно вийти:


7. Найскладніше позаду, тепер будемо "плести" частини, що вийшли. Спочатку видаляємо зовнішні дуги, найбільші. У нас вийшло три пелюстки. Тепер потрібно виділяти частини, які будуть безперервними, і підсумувати їх (Ctrl ++), попутно видаляючи зайві шматочки.


8. У результаті у нас повинно вийти три складові частини кельтського вузла. Заливаємо кожну лінійним градієнтом, крайнім точкам якого задаємо темно-зелений колір, середнім - світло-зелений. Ось як я розташував градієнти:


9. Я показав вам загальний принцип малювання кельтських вузлів в Inkscape. Подібним чином, використовуючи прості форми, можна намалювати різні види вузлів - наприклад, такі:

Сподобалося? Поділіться з друзями!
Кельтські вузли в Inkscape
Редактор:
Inkscape
Категорія:
Автор:
Переклад:
svit4u
Переглядів:
1174
Рейтинг:
0.0 / 0
Проголосувати:Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На сайті не розміщено жодного файлу, інформація призначена виключно для ознайомлення.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за повідомлення та дії користувачів.
Портал графіки та дизайну © 2014 - 2022 ::